Akcja – Posprzątajmy naszą gminę

22 kwietnia (piątek) odbyła się przełożona z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych akcja pod nazwą „Posprzątajmy naszą gminę”. Wśród organizacji oraz instytucji z Przychojca do akcji dołączyli: Szkoła Podstawowa, LKS „Jodła” Przychojec, Ochotnicza Straż Pożarna oraz wolontariusze.

Poszczególne klasy – wspierane pozostałymi uczestnikami – podzieliły się terytorialnie i o godz. 10:00 r. wszyscy zebrani ruszyli w teren.

Szczególnym wyzwaniem było ogarnięcie przydrożnych terenów wzdłuż drogi powiatowej biegnącej przez las. Tylko na tym odcinku zebrano ponad 50 worków różnego rodzaju śmieci, wśród których były takie „eksponaty” jak: drzwi wewnętrzne łazienkowe, kanapa, telewizor, radio, zastawa porcelanowa, zderzak od samochodu, przednia szyba od auta osobowego itp.

Miłą niespodziankę uczestnikom akcji zrobił Wójt Gminy Leżajsk – Krzysztof Sobejko, który odwiedził sprzątających i wyraził swoją wdzięczność za udział.

Trzeba przyznać, że uczestnicy spisali się na medal i nie szczędzili sił, by doprowadzić naszą wioskę do porządku. Oprócz młodzieży ze Szkoły Podstawowej szczególnie zasłużył się Jerzy Kołcz, który podstawił wóz strażacki oraz przyczepkę, dzięki czemu sprawnie i na bieżąco można było zbierać worki ze śmieciami, by następnie przewieźć je na parking koło kościoła, gdzie zorganizowano miejsce zbiórki.

Należy mieć nadzieję, że każdy z nas – zarówno spośród mieszkańców jak i osób przejeżdżających przez Przychojec – doceni ten wysiłek i się dwa razy zastanowi zanim wyrzuci papierek lub inny odpadek na ulicę bądź do rowu….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *