Akcja – Posprzątajmy naszą gminę

22 kwietnia (piątek) odbyła się przełożona z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych akcja pod nazwą „Posprzątajmy naszą gminę”. Wśród organizacji oraz instytucji z Przychojca do akcji dołączyli: Szkoła Podstawowa, LKS „Jodła” Przychojec, Ochotnicza Straż Pożarna oraz wolontariusze.

Poszczególne klasy – wspierane pozostałymi uczestnikami – podzieliły się terytorialnie i o godz. 10:00 r. wszyscy zebrani ruszyli w teren.

Szczególnym wyzwaniem było ogarnięcie przydrożnych terenów wzdłuż drogi powiatowej biegnącej przez las. Tylko na tym odcinku zebrano ponad 50 worków różnego rodzaju śmieci, wśród których były takie „eksponaty” jak: drzwi wewnętrzne łazienkowe, kanapa, telewizor, radio, zastawa porcelanowa, zderzak od samochodu, przednia szyba od auta osobowego itp.

Miłą niespodziankę uczestnikom akcji zrobił Wójt Gminy Leżajsk – Krzysztof Sobejko, który odwiedził sprzątających i wyraził swoją wdzięczność za udział.

Trzeba przyznać, że uczestnicy spisali się na medal i nie szczędzili sił, by doprowadzić naszą wioskę do porządku. Oprócz młodzieży ze Szkoły Podstawowej szczególnie zasłużył się Jerzy Kołcz, który podstawił wóz strażacki oraz przyczepkę, dzięki czemu sprawnie i na bieżąco można było zbierać worki ze śmieciami, by następnie przewieźć je na parking koło kościoła, gdzie zorganizowano miejsce zbiórki.

Należy mieć nadzieję, że każdy z nas – zarówno spośród mieszkańców jak i osób przejeżdżających przez Przychojec – doceni ten wysiłek i się dwa razy zastanowi zanim wyrzuci papierek lub inny odpadek na ulicę bądź do rowu….