Uroczystości z okazji 11 Listopada

11 listopada to niezwykle istotna data w historii Polski – tego dnia corocznie obchodzona jest rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Jest to dzień ustawowo wolny od pracy, podczas którego w wielu miejscach odbywają się plenerowe uroczystości, mające na celu upamiętnienie powyższego wydarzenia.

Z Inicjatywy Księdza Proboszcza Adama Cebuli takie obchody miały także miejsce w Przychojcu. Rozpoczęła je uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny, podczas której Ksiądz Proboszcz wygłosił piękne kazanie, w którym odwoływał się do wątków patriotycznych i religijnych.

Po zakończeniu Mszy Św. nastąpił uroczysty przemarsz pod Krzyż Niepodległościowy, któremu towarzyszyło śpiewanie pieśni patriotycznych. Rangę wydarzenia podniosła obecność Pocztu Sztandarowego, który wystawili Druhowie z OSP Przychojec.

Po dotarciu na miejsce odmówiona została modlitwa w intencji poległych w obronie Ojczyzny oraz złożona wiązanka okolicznościowa i znicze.

Dopełnieniem uroczystości było wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji obchodów Święta Niepodległości oraz wzięli udział w powyższym wydarzeniu. Warto pielęgnować patriotyczną postawę!

 

Sołtys

Adam Chudy