Dyktando o Złote Pióro Wójta Gminy Leżajsk – Edycja III

„Zharowany super-Polak”, „pół fantastyczne, pół realistyczne, „superkomfortowe wakacje” – to tylko przykłady pułapek językowych, jakie znalazły się w tegorocznej edycji zmagań z językiem polskim. III Edycja „Dyktanda o Złote Pióro Wójta Gminy Leżajsk” jest już za nami. Tekst dyktanda – przygotowany przez Kamila Jarosza, polonistę z miejscowej szkoły podstawowej, nawiązywał do szeroko rozumianej tematyki ekonomii społecznej. Nie brakowało w nim oczywiście podchwytliwych zwrotów językowych, co stanowiło nie lada wyzwanie dla śmiałków, którzy odważyli się stanąć w szranki z językiem polskim.

Kiedy piszący dokonali ostatnich korekt, komisja konkursowa udała się na poprawę prac, zaś oczekujący na ostateczny werdykt umilali sobie czas podczas grillowania. Po raz kolejny niezwykle profesjonalną obsługę grilla zapewnił Prezes OSP Przychojec Rafał Słotwiński, za co należą mu się duże słowa uznania.

Tradycyjnie już najwyżej oceniona została praca Adama Chudego, który jako współorganizator nie brał jednak formalnie udziału w klasyfikacji końcowej.

Wobec powyższego klasyfikacja końcowa prezentowała się następująco:

– I miejsce: Barbara Iwan

– II miejsce: Ewelina Cebula

– III miejsce: Danuta Kuczek

Laureaci otrzymali piękne zestawy piśmiennicze oraz zestawy książkowe. Z racji niezwykle wysokiego poziomu prac przyznano także 3 wyróżnienia. Otrzymały je: Marzena Zagaja, Maria Hilbrant oraz Katarzyna Chudy.

Nagrodzono także Anię Marcinowską za najładniejszy charakter pisma – tytuł Mistrza Kaligrafii to nowość, której nie było w poprzednich edycjach.

Nagrodę specjalną – dyplom oraz plecak szkolny – otrzymała najmłodsza uczestniczka dyktanda, Zuzia Kuczek, która dzielnie (oraz jak się później okazało – skutecznie) wspierała mamę przy pisaniu pracy.

Wyraz wdzięczności i podziękowania kierujemy na ręce osób, które z zaangażowaniem przyłączyły się do organizacji dyktanda:

– Sponsorzy dyktanda: Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko oraz Sołtys Przychojca Franciszek Szewczyk,

Dyrektor SP Przychojec Janusz Pajączek oraz pracownik sekcji obsługi – Kazimierz Mateja,

– Komisja Konkursowa w składzie: Kamil Jarosz – Przewodniczący oraz Agnieszka Jamrogowicz i Kazimiera Pelc – Członkowie Komisji.

Komendant OSP Przychojec – Rafał Słotwiński.


„Dyktando o Złote Pióro Wójta Gminy Leżajsk” to element Projektu „Nawigator – kompleksowego programu wspierania rozwoju ekonomii społecznej” realizowanego w ramach „Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego  na lata 2014-2020, Oś PRIORYTETOWA VIII Integracja społeczna, Działanie 8.5 Wspieranie rozwoju sektora ekonomii społecznej w regionie” przez LKS Jodła Przychojec.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *