Dzień Seniora w Przychojcu

W niedzielę 9 lutego 2020 r. Seniorzy z Przychojca oraz zaproszeni goście spotkali się na Sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Przychojcu na uroczystym świętowaniu „Dniu Seniora”. Uroczystość ta zorganizowana została przez Koło Gospodyń Wiejskich z Przychojca i Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk we współpracy ze Szkołą Podstawową oraz Sołtysem i Radnym.

Swoją obecnością imprezę uświetnili m.in. Proboszcz Parafii pw. Dobrego Pasterza w Przychojcu-Łukowej ks. Adam Cebula, Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Leżajsku Ewa Kania, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Marek Krauz, Kierownik Centrum Integracji Społecznej w Przychojcu Stanisław Strączek, Kierownik Domu Dziennego Pobytu „Senior+” Agnieszka Nowak, Dyrektor SP Janusz Pajączek. Imprezę poprowadziła niezastąpiona i niezawodna Magdalena Niemczyk.

Był poczęstunek przygotowany przez panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, nie zabrakło także występów uczniów, którzy zaprezentowali  montaż słowno- muzyczny „Dzień Seniora” oraz spektakl „Budzik pani  Zosi”. Znakomicie na scenie zaprezentowały się ponadto zespoły ludowe: „Kalina” z Przychojca”, „Malina” z Malenisk oraz „Piskorowiczanie” z Piskorowic.

W szczególny sposób uhonorowano pary, które obchodziły jubileusze 50-, 55- oraz 60-lecia pożycia małżeńskiego.

Wspólne świętowanie to także moc wielu ciepłych życzeń, a przede wszystkim czas na rozmowę oraz integrację.

Takie spotkania na stałe wpisały się do kalendarza wydarzeń naszej miejscowości i Seniorzy z niecierpliwością na nie czekają. Organizacja Dnia Seniora to pokazanie, że najstarsi mieszkańcy są dla nas bardzo ważni i w ten szczególny sposób chcemy im podziękować za ich wieloletnią pracę na rzecz lokalnej społeczności oraz za trudy wychowania kolejnych pokoleń.