Remont i doposażenie siedziby Koła Gospodyń Wiejskich w Przychojcu

Po kilkunastu miesiącach ciągłych przeprowadzek Koło Gospodyń Wiejskich w Przychojcu doczekało się w końcu stałej siedziby, zlokalizowanej w budynku Szkoły Podstawowej.

Pomieszczenie, które zajmuje obecnie KGW, było do niedawna wykorzystywane jako sala lekcyjna, więc konieczne było wykonanie jego remontu celem przystosowania do potrzeb Koła.

Zakres prac obejmował m.in. szpachlowanie i malowanie ścian oraz sufitu, wymianę elektryki, cyklinowanie podłogi oraz wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej. Przemyślane zagospodarowanie lokalu sprawiło, że udało się wydzielić aneks kuchenny, który zaspokoi najważniejsze potrzeby organizacji.

Dzięki operatywności członków Koła oraz współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Gminy Leżajsk zakupione zostały ponadto nowe sprzęty: zmywarka, chłodziarka, 2 termosy, robot Bosch MUM. Dodatkowo w ramach bonusu na zagospodarowanie siedziby Wójt Krzysztof Sobejko ufundował na potrzeby KGW witrynę chłodniczą.

Całość dopełniło nowe umeblowanie (szafki kuchenne, pojemna szafa na ubrania i naczynia, wyspa kuchenna z półkami i szufladami), uzupełnione o takie sprzęty jak okap, zlew oraz bateria kuchenna, które pozwolą w pełni wykorzystać potencjał pomieszczenia.

Modernizacja sali pozwoli na jego efektywniejsze wykorzystanie, poprawę warunków użytkowych, a także da możliwość przeprowadzania różnego rodzaju spotkań, pokazów, warsztatów kulinarnych i rękodzielniczych.


Cieszę się, że KGW się rozwija i działa na rzecz lokalnej społeczności. Jestem pewien, że – gdy sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli – Panie i Panowie na nowo będą mogli zaprezentować swoje niewątpliwe talenty kulinarne i organizacyjne.

Nowa siedziba z pewnością znacząco ułatwi im pracę oraz organizację zaplanowanych działań. Jako sołtysowi zależy mi, by każda organizacja społeczna działająca na terenie Przychojca miała zapewnione odpowiednie warunki do prawidłowego funkcjonowania i realizowania swoich statutowych działań.

Dziękuję wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę i  przyczynili się do tego sukcesu oraz wspierali realizację inwestycji na jej poszczególnych etapach.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie przychylność ze strony Wójta Gminy Leżajsk – Krzysztofa Sobejko. Zielone światło ze strony Pana Wójta otworzyło możliwości do wygospodarowania lokalu w szkole i późniejsze zagospodarowanie pomieszczenia.

Słowa podziękowania należą się także właścicielowi firmy „Brzost” – Leszkowi Szarkowiczowi, który nieodpłatnie przekazał stoły i krzesła na wyposażenie siedziby.


Współpraca jest kluczem do sukcesu!

Sołtys

Adam Chudy