Inwestycji na Przychojcu ciąg dalszy…


Deprecated: Non-static method plugin_kontakt_formular::the_content() should not be called statically in /home/przychojec/domains/przychojec.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 303

Utwardzenie pobocza przy drodze gminnej, budowa parkingu przy Remizie OSP oraz przebudowa części budynku szkoły podstawowej w Przychojcu wraz z przebudową instalacji wewnętrznych to kolejne inwestycje realizowane na terenie naszej miejscowości.

Październik to intensywny czas, podczas którego realizowana są następne, długo oczekiwane zadania w Przychojcu.

Budowa parkingu to bez wątpienia bardzo potrzebna inwestycja. Dzięki udziałowi w „Podkarpackim Programie Odnowy Wsi na lata 2017 – 2020” otoczenie budynku Remizy OSP uległo wyraźnej zmianie. Z terenu mocno zakrzaczonego, nieużytkowego zmieniło się nie do poznania – siłownia plenerowa, plac zabaw, altana rekreacyjna to oferta, z której mogą skorzystać zarówno miejscowi jak i osoby przyjezdne.

Dzięki wsparciu i pomocy udzielonej przez Wójta Gminy Leżajsk – Krzysztofa Sobejko cały teren zyskał nowe ogrodzenie oraz zamontowano monitoring, co wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa.

Warto dodać, że obecnie trwają prace wewnątrz budynku Remizy – dzięki aktywności Sołtysa Adama Chudego oraz strażaków-ochotników, którzy pozyskali środki finansowe z programów zewnętrznych (m.in. z Urzędu Marszałkowskiego oraz Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników) wymieniona zostanie podłoga w głównej sali a ściany i sufit zyskają nowy blask. Towarzyszyć temu będzie wymiana elektryki oraz montaż nowego oświetlenia. To wszystko – w połączeniu z zakupem wyposażenia: składane stoły, krzesła oraz rzutnik, ekran i nagłośnienie sprawi, że śmiało można mówić o pozytywnej rewolucji.

Należy podkreślić, że wkład własny po raz kolejny zapewniła Gmina Leżajsk.


Utwardzenie pobocza drogi wzdłuż bloku nr 136 to kolejna inwestycja, na którą mieszkańcy długo oczekiwali. Zakres prac jaki został tam wykonany to położenie obrzeży, skorytowanie i  wyrównanie terenu oraz wykonanie podbudowy i nawierzchni tłuczniowej. Dzięki wykonaniu tych prac w przyszłości możliwe będzie trwałe utwardzenie terenu (np. kostką brukową).


Lada dzień zaczną się prace związane z budową zatoki parkingowej przy drodze powiatowej obok Domu Dziennego Pobytu „Senior+”. Inwestycja ta od 1,5 roku wzbudza wiele niepotrzebnych emocji. By nie wdawać się już w niepotrzebne dyskusje – miejmy nadzieję, że wszelkie negatywne, towarzyszące temu odczucia opadną w momencie ukończenia tego zadania.


Przebudowa części budynku szkoły podstawowej w Przychojcu to projekt, na który czekają szczególnie  seniorzy z DDP „Senior+”, uczniowie z miejscowej szkoły podstawowej oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Przychojca. Przebudowie ulegną pomieszczenia tj. stołówka, kuchnia, pomieszczenia sanitarne, sala lekcyjna oraz instalacje wewnętrzne wod.-kan., c.o., gaz oraz instalacja elektryczna. W ramach przebudowy istniejąca kuchnia zostanie powiększona w celu dostosowania do obecnych wymogów, istniejące sanitariaty zostaną zlikwidowane i powiększona zostanie jadalnia.


Nie tak dawno, bo we wrześniu zakończona została największa inwestycja od lat – Przebudowa stacji uzdatniania wody oraz przebudowa i rozbudową sieci wodociągowej wraz z przyłączami w miejscowości Przychojec oraz Stare Miasto. Ze względu na wagę i istotę tego zadania poświęcony temu zostanie odrębny artykuł.


Nie ulega wątpliwości, że rok 2020 jest bardzo udany dla Przychojca. Zakres prac, który udało się zrealizować jest naprawdę imponujący. Wiele z nich to zasługa Mieszkańców, którzy ochoczo angażowali się w prace społeczne na rzecz miejscowości (czyt. Renowacja obiektów sakralnych).

 Nie ulega wątpliwości, że nie czyniąc starań o pozyskanie dodatkowych środków zewnętrznych wielu inwestycji nie udałoby się wykonać. Kolejne zadania do realizacji przed nami. Wspólnymi siłami można wiele osiągnąć.

Współpraca jest kluczem do sukcesu!


Budowa parkingu przy Remizie OSP

 

Utwardzenie pobocza przy drodze gminnej

 

Przebudowa części budynku szkoły podstawowej w Przychojcu

 

Remont sali w Remizie OSP