KGW z Przychojca na Włościańskim Jadle

Ogólnopolskie Prezentacje Tradycyjnych Potraw Wiejskich – nazywane popularnie „Włościańskie Jadło” – to coroczna impreza, odbywająca się już od wielu lat.

To znakomita okazja dla kół gospodyń wiejskich oraz indywidualnych wystawców do zaprezentowania swoich popisowych potraw i wypieków, które najczęściej są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Na wspomnianej imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć także Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Przychojca, które przygotowały m.in.: pierogi ruskie, pierogi z kapustą i grzybami, gołąbki z mięsem, krokiety, pieróg gryczany z ziemniakami czy różnego rodzaju serniki.

Furorę wśród osób odwiedzających stoisko zrobiły pierogi kudłate. Przygotowane według staropolskich przepisów smakowały wybornie i rozeszły się dosłownie w mgnieniu oka.

Okazję do zaprezentowania muzycznego repertuaru miał także Zespół Śpiewaczy „Kalina”.

Liczne atrakcje dla dzieci, możliwość spróbowania wielu pyszności oraz piękna, słoneczna pogoda sprawiły, że „Włościańskie Jadło” cieszyło się wielką popularnością wśród mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy tłumnie zgromadzili się na stadionie sportowym w Giedlarowej.