Święto Sołtysa 2019

26 kwietnia br. na zaproszenie Posła na Sejm RP – Jerzego Paula – w Ośrodku Kultury w Sarzynie odbyły się uroczystości z okazji Dnia Sołtysa.

Dzień Sołtysa to cykliczne święto obchodzone w większości przypadków 11 marca. Ze względu na kończące się w tym roku kadencje sołtysów i odbywające się w związku z tym wybory spotkanie udało się zorganizować pod koniec kwietnia,

Na zaproszenie licznie odpowiedzieli sołtysi oraz przewodniczący osiedli z: Nowej Sarzyny, Gminy Leżajsk, Kuryłówki, Kamienia, Ulanowa, Jeżowego, Rudnika. Towarzyszyli im ponadto samorządowcy, m.in. Andrzej Rychel – Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz Agnieszka Wyszyńska – Wójt Gminy Kuryłówka. Obecna była także Prezes Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Region Sanu i Trzebośnicy” – Magdalena Niemczyk.

Prowadzącym imprezę był Dyrektor Biura Poselskiego – Radosław Wiatr, który znakomicie poradził sobie w roli konferansjera. Na wstępnie przypomniał historię sołectwa i sołtysa, których geneza sięga początków powstania państwa polskiego.

W przerwach publiczność bawił zespół „Siedem”, który rep ertuarem nawiązywał do tematu przewodniego spotkania.

Miłym gestem było wręczenie przez Posła Jerzego Paula pamiątkowych statuetek w kształcie „gwiazdy szeryfa” z imiennymi dedykacjami, którym towarzyszyły życzenia sukcesów i realizacji jak największej liczny planów i zamierzeń.