Program „Działka dla Młodych” nabiera kształtów

Już niebawem mogą wystrzelić korki od szampana, którym młodzi ludzie uczczą początek budowy swoich wymarzonych domów. Wczoraj – 9 lipca – został ogłoszony wykaz 15 działek przeznaczonych do oddania w użytkowanie wieczyste w ramach programu „Działka dla Młodych”.

Działki położone są w Przychojcu, ich wielkość waha się od 0,15 do 0,20 ha. Jak już informowaliśmy kilka miesięcy temu Gmina Leżajsk przygotowała ofertę dla mieszkańców, w ramach której wydzielono 15 działek z przeznaczeniem pod budownictwo mieszkaniowe. Program „Działka Dla Młodych” został przyjęty Uchwałą Rady Gminy Leżajsk oraz otrzymał pozytywną opinię Wojewody Podkarpackiego (Działka dla młodych – kliknij).

O tej formie wsparcia powstały także reportaże TVP3 Rzeszów (Przychojec w TVP Rzeszów! – kliknij) oraz Teleexpressu (Informacja o Programie Działka dla Młodych w Przychojcu na antenie Teleexpressu! – kliknij).

Przypomnijmy, że pierwsza wpłata to 15% wartości nieruchomości. Szanse na zakup gruntu z bonifikatą mają osoby do 40. roku życia oraz te, które wybudowały na tej działce dom w ciągu 4 lat i zameldowały się w nim.

Program „Działka dla młodych” to pierwszy taki pomysł na Podkarpaciu. Władze gminy chcą w ten sposób przekonać młodych do pozostania na wsi, oferując im działki budowlane na preferencyjnych zasadach.

 

Źródło: www.gminalezajsk.pl