Bezalkoholowy Piknik Rodzinny w Przychojcu – Relacja

Kolejna edycja Pikniku rodzinnego już za nami. Ta forma rozrywki, integrująca pokolenia, na stałe wpisała się już w kulturową mapę miejscowości. Organizatorzy dokładają starań, by rokrocznie zapewnić uczestnikom moc atrakcji. Nie inaczej było także i tym razem.

Pomimo pogody, która początkowo niezbyt zachęcała do wychodzenia z domów – frekwencja dopisała i na stadionie „Jodły” zjawiło się sporo osób.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonali: Wójt Gminy Leżajsk – Krzysztof Sobejko oraz Sołtys i Radny Przychojca – Franciszek Szewczyk.

Skecze w wykonaniu uczniów miejscowej szkoły podstawowej to pierwszy punkt programu. Nasi młodzi mieszkańcy słyną z niezwykłego poczucia humoru i niewątpliwego talentu aktorskiego, dzięki czemu widzowie obserwujący ich występy zaśmiewali się do łez.

Wykorzystując obecność Pana Wójta i Pana Sołtysa rozegrano „mecz VIP” w tenisa stołowego z wykorzystaniem nietypowej „piłki” – dmuchanego balona. Po krótkiej rozgrzewce Panowie przystąpili do rozgrywki. Lepiej przy stole poradził sobie gospodarz Przychojca, który pokonał włodarza Gminy Leżajsk.

W międzyczasie młodzi strażacy uruchomili grilla, przygotowując liczne przysmaki dla licznie zgromadzonej publiczności.

Hitem kulinarnym okazał się wiejski smalec z pieczonym chlebem i sałatką ziemniaczaną. Autorką tego niezwykłego smakołyku była niezawodna Małgorzata Dec, a pomagała jej Irena Szpila. Obu Paniom gratulujemy świetnego pomysłu i jeszcze lepszego wykonania.

Na medal spisały się także Mamy z Rady Rodziców, które upiekły pyszne ciasta. Ten rarytas również cieszył się wielką popularnością, co tylko potwierdza, że mieszkanki Przychojca talenty kulinarne mają we krwi a co najważniejsze – lubią się nim dzielić.

Nie zabrakło także niezliczonej ilości wody mineralnej, soków oraz innych napojów, które zakupione zostały dzięki hojności ze strony Sponsorów.

Na najmłodszych czekały bezpłatne atrakcje w postaci „małpiego gaju” oraz dmuchanych zjeżdżalni. Ze względów pogodowych (niestety) do skutku nie doszło uruchomienie wodnych kul.

Po raz pierwszy na stadionie „Jodły” rozegrany został niezwykły mecz „Bumper football”. Zawodnicy „uzbrojeni” w dmuchane kule zaprezentowali niezwykłe widowisko, które na długo zapadnie w pamięci zarówno widzów jak i uczestników sportowych zmagań.

„Wyścig rowerowy dookoła Przychojca o Złoty Kask Posła na Sejm RP Jerzego Paula” to kolejny punkt programu. W tej rywalizacji najlepszy okazał się Krystian Sarzyński, który wyprzedził Czesława Federkiewicza oraz Krzysztofa Nowaka. W kategorii „młodzież szkolna” triumfowali Bartek Pyż (chłopcy) oraz Izabela Kukla (dziewczęta).

Strzały na bramkę, picie płynu na czas, slalom taczkami, drużynowy wyścig na nartach – to tylko niektóre konkurencje, przygotowane dla uczestników Pikniku.

Podsumowaniem dnia był pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu strażaków z OSP Przychojec. Jerzy Kołcz oraz Rafał Słotwiński przypomnieli najważniejsze zasady obowiązujące podczas akcji ratunkowych.

Sukces organizacyjny, jakim niewątpliwie był niedzielny piknik, nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie wielu osób, firm oraz instytucji.

Wyrazy wdzięczności kierujemy na ręce Wójta Gminy Leżajsk – Krzysztofa Sobejko, za nieocenioną pomoc udzieloną organizatorom.

Dziękujemy Posłowi na Sejm RP – Jerzemu Paulowi oraz Dyrektorowi Biura Poselskiego – Radosławowi Wiatrowi za objęcie patronatem wyścigu rowerowego oraz ufundowanie nagród dla zwycięzców.

Partnerzy i Sponsorzy, którzy wsparli imprezę:

 • Sołtys Przychojca – Franciszek Szewczyk
 • Kierownik Zakładu OZE11 – Robert Mądry
 • Prezes Zarządu Brzost Sp. z o.o. – Leszek Szarkowicz
 • Właściciel P.H.U.B ALECO – Marian Kamiński
 • Prezes Zarządu Stare Miasto-Park Sp. z o.o. – Marta Zajko
 • Prezes Smak-Górno Sp. z o.o. – Rafał Miazga
 • Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku – Ireneusz Wołek
 • Fabryka Reklamy Move360 – Marcin Wołoch za projekt i wykonanie plakatów reklamujących Piknik
 • Społeczność szkolna oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przychojcu – Janusz Pajączek
 • Rada Rodziców SP Przychojec
 • Rafał Słotwiński, Jerzy Kołcz oraz Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Przychojcu
 • Prezes LKS „Jodła” Przychojec – Władysław Plichta
 • Małgorzata Dec oraz Irena Szpila – niezrównane mistrzynie w kulinarnym fachu
 • Firma Inventor – Andrzej Burek
 • Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk – Marek Krauz
 • Magdalena Niemczyk – niezastąpiona konferansjerka, która po mistrzowsku poprowadziła wydarzenie kulturalne

Nie sposób wymienić wszystkich, którzy poświęcili swój czas przy organizacji pikniku. Wszystkim razem i każdemu z osobna składamy ogromne wyrazy wdzięczności. Do zobaczenia za rok!


„Bezalkoholowy Piknik Rodzinny” jest elementem projektu „NAWIGATOR – Kompleksowego Programu Wspierania Rozwoju Ekonomii Społecznej”, realizowanego przez LKS „Jodła” w Przychojcu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś PRIORYTETOWA VIII Integracja społeczna, Działanie 8.5 Wspieranie rozwoju sektora ekonomii społecznej w regionie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *