Informacja o Programie Działka dla Młodych w Przychojcu na antenie Teleexpressu!

Program „Działka dla Młodych” – realizowany w Przychojcu przez samorząd Gminy Leżajsk – odbił się szerokim, pozytywnym echem.

TVP3 Rzeszów nakręciła specjalny reportaż poświęcony tej formie wsparcia osób młodych, które marzą o budowie własnego domu. W ślad za tym poszła redakcja Teleexpressu, gdzie także zaprezentowano krótką informację na ten temat.

Reportaż Teleexpressu o Przychojcu – kliknij w zdjęcie

Cieszy fakt, że o naszej miejscowości mówi się ostatnio w samych superlatywach. Warte podkreślenia jest to, że inicjatywa ws. przeznaczenia działek za blokami na tereny mieszkaniowe narodziła się oddolnie od samych mieszkańców, którzy dostrzegli w tym szansę na zwiększenie potencjału ludnościowego.

Pomysł ten  spotkał się z przychylnością Wójta Gminy Leżajsk – Krzysztofa Sobejko, który na zebraniach wiejskich przedstawiał założenia Programu oraz odpowiadał na pytania mieszkańców.

Owocem tych konsultacji była Uchwała Rady Gminy ws. określenia warunków udzielenia bonifikaty i wysokości stawek procentowych przy sprzedaży nieruchomości oddanych w użytkowanie wieczyste na cele mieszkaniowe w ramach programu pn. „Działka dla Młodych”, podjęta 20 lutego 2018 r. Precyzowała ona szczegółowe warunki, jakie trzeba spełnić, by móc zostać beneficjentem Programu i skorzystać z 90% bonifikaty.

Władze samorządu gminnego zadeklarowały przygotowanie warunków zabudowy dla wspomnianych terenów oraz uzbrojenie działek w niezbędna media: prąd, sieć wodociągową oraz kanalizacyjną, co z pewnością będzie kolejnym znaczącym ułatwieniem, znacznie przyspieszającym procedury budowlane.

Według wstępnych planów przetargi na użytkowanie wieczyste powinny się odbyć pod koniec wakacji.

Do sprawy na pewno wrócimy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *