Pomoc przy wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników z terenu Gminy Leżajsk


Deprecated: Non-static method plugin_kontakt_formular::the_content() should not be called statically in /home/przychojec/domains/przychojec.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 303

Wójt Gminy Leżajsk informuje, że uruchamia w Urzędzie Gminy Leżajsk punkt pomocy przy wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników z terenu Gminy Leżajsk, dla których powierzchnia działek referencyjnych w 2017 wynosiła poniżej 10 ha.

Warunkiem jest, że wskazani  rolnicy nie ubiegają się o płatności rolno-środowiskowe, płatności rolno-środowiskowo-klimatyczne, płatności ekologiczne, płatności zalesieniowe.

Pomoc będzie udzielana bezpłatnie w terminie od 27 marca do 15 maja 2018 r. w Urzędzie Gminy Leżajsk (sala konferencyjna III piętro) w godzinach pracy Urzędu od poniedziałku do piątku  od godz. 8.00 – do 15.00 po uprzednim zarejestrowaniu się telefonicznie pod numerem 17 240 62 00 lub bezpośrednio w Punkcie Obsługi Interesanta Urzędu Gminy na parterze.

Przypominamy, że bezpłatną pomoc przy wypełnianiu wniosków można uzyskać w Biurach Poselskich Posła Jerzego Paula w Leżajsku, ul. Mickiewicza 20A, w każdy wtorek, środę i czwartek w godzinach od 9.00 do 16.00 oraz w Nowej Sarzynie, ul. Kopernika 1, w każdy poniedziałek i piątek od godz. 8.00 do 16.00.

Jednocześnie informujemy, że Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w siedzibie Powiatowego Zespołów Doradztwa Rolniczego w Leżajsku przy ul. Mickiewicza 12 (obok Fary) świadczy odpłatnie usługi w zakresie wypełniania e-wniosku o przyznanie płatności oraz potrzebnej dokumentacji w godzinach od 7.30 do 15.30.

Zachęcamy do wcześniejszego składania wniosków. Dzięki temu unikniemy długiego oczekiwania w kolejkach.

Aby uzyskać dostęp do aplikacji konieczne jest podanie danych weryfikacyjnych:
– numer identyfikacyjny producenta (9 cyfrowy identyfikator);
– 8 ostatnich cyfr aktualnego numeru rachunku bankowego zgodny z numerem ewidencji producentów;
– kwota z ostatniego przelewu otrzymanego z ARiMR zrealizowanego w roku kalendarzowym poprzedzającym rok złożenia wniosku, w przypadku kiedy beneficjent jednego dnia otrzymał na konto więcej niż jeden przelew z ARiMR należy podać kwotę najwyższego przelewu z tego dnia;

Rolnicy są proszeni o zabranie ze sobą wniosek w wersji papierowej, który otrzymali z ARiMR.

W przypadku płatności do zwierząt potrzebne będą numery identyfikacyjne zwierząt.

Przypominamy, że szybsze dostarczenie dokumentów gwarantuje wcześniejszą weryfikację wniosku, a także daje możliwość jego poprawienia do połowy maja bez żadnych konsekwencji.


źródło: www.gminalezajsk.pl