Ochotnicza Straż Pożarna w Przychojcu doceniona!


Deprecated: Non-static method plugin_kontakt_formular::the_content() should not be called statically in /home/przychojec/domains/przychojec.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 303

Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Leżajsku przekazał na ręce Zarządu OSP Przychojec dyplom uznania za zasługi na rzecz rozwoju ruchu strażackiego. Wręczenie wyróżnienia odbyło się przy okazji uroczystości z okazji 150. rocznicy utworzenia Ochotniczej Straży Ogniowej na ziemi leżajskiej.

Działalność OSP Przychojec została także nagrodzona przez Wójta Gminy Leżajsk – Krzysztofa Sobejko, który zadeklarował udzielenie pomocy finansowej i rzeczowej na działania związane z remontem budynku Remizy OSP.

Najbliższe otoczenie strażnicy nabiera nowego wyrazu. W zeszłym roku uporządkowano teren z drzew i zakrzaczeń oraz wykonano siłownię plenerową. Na rok obecny zaplanowano budowę placu zabaw dla dzieci (stosowny wniosek o dofinansowanie został już złożony w Urzędzie Marszałkowskim i oczekuje na – miejmy nadzieję – pozytywną ocenę i weryfikację).

Ochotnicza Straż Pożarna jest niezwykle aktywną jednostką – w roku 2018 r. uzyskała także dofinansowanie w ramach programu „Nawigator” na remont pomieszczenia kuchennego, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia potencjału i możliwości organizowania różnorakich inicjatyw zamierzeń.

Zarządowi OSP gratulujemy dotychczasowych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne podejmowane inicjatywy!