Zupa dla mieszkańców w ramach pomocy zimowej

„Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. 

Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.” (o. Fabian Kaltbach OFM)

Pomoc zimowa „Gorąca zupa” to pionierski projekt, zapoczątkowany przez Wójta Gminy Leżajsk – Krzysztofa Sobejko oraz Organizacje Społeczne Przychojca. Akcja szybko się przyjęła i kontynuują ją kolejne miejscowości – Giedlarowa oraz Brzóza Królewska.

Pod plakatem informującym pojawiło się sporo komentarzy – zarówno chwalących inicjatywę jak i niestety, także ją krytykujących. Co zastanawiające, negowali tą akcję ci, którzy od wielu lat nie mieszkają już w naszej miejscowości, ale oczywiście są znakomicie zorientowani kto będzie korzystał z posiłku.

Tego typu komentarze to brak szacunku dla osób, do których skierowana jest ta akcja oraz przede wszystkim – dla pomysłodawców, organizatorów oraz Pań, które poświęciły kilka godzin na to, by ów posiłek przygotować. Co bardziej przykre – komentarze te były także „lajkowane” przez inne osoby, co sugeruje, że „lajkujący” zgadzają się z ich treścią

Stąd apel – Powstrzymajmy się przed niepotrzebnymi słowami, które nikomu nie są potrzebne. Niech cytat umieszczony na wstępie posłuży za podsumowanie całości…

A na pyszną zupę organizatorzy zapraszali także w piątek i sobotę…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *